Przewodnik dla wizjonerów, ludzi pragnących wyznaczać własne zasady gry i tych, którzy chcą podważać status quo — dla ludzi, którzy myślą o projektowaniu przedsiębiorstw przyszłości lub zmianie przestarzałych modeli biznesowych!

Kilka opinii czytelników:

🟡 „Książka do której co jakiś czas wracam. Jej nie należy czytać i następnie notować/zapamiętywać – ją należy czytać i następnie z nią robić. Absolutnie świetnie przedstawia różne aspekty jakie należy zrozumieć prowadząc własny biznes (lub nawet chcąc zaproponować rozwiązanie klientowi). Jeśli ktoś profesjonalnie chce podchodzić do wykonywanego zawodu, gdzie ma kontakt z klientem, to ta książka jest obowiązkowa”

„Bardzo mądra książka dla ludzi, którzy rozwijają biznesy, praktyczne przykłady pokazujące jak model biznesowy wpływa na funkcjonowanie firmy. Książka ma to do siebie, że nie jest zwykłą znaną nam książka – znajdziesz tam liczne obrazki, kolumny wyszczególnienie itd – nie musisz już podkreślać wszystko co ważna jest wyszczególnione. Książka tylko dla ludzi skupionych na rozwoju biznesu. Ja parę rzeczy dowiedziałem się polecam zajrzeć do książki”

🟡 „Kopalnia wiedzy – bardzo dobry tytuł. Na wstępie chciałbym gorąco polecić tą książkę wszystkim, którzy zamierzają otworzyć lub usprawnić swoją firmę. Książka jest istną kopalnią wiedzy w temacie budowania biznesu korzystając z kilku podstawowych narzędzi do kreowania jak np. schematy modeli biznesowych, analiza SWOT itp.

Zawiera wiele ciekawych i przydatnych przykładów zaczerpniętych z wielkich korporacji, które osiągnęły sukces na rynku międzynarodowym. Tworzona była przez ludzi z branży w oparciu o ich doświadczenia. W jej utworzeniu pomagała również społeczność internetowa – co na pewno jest jej wielką zaletą – gdyż bazuje na rzeczywistych przykładach z życia wziętych.

Książka jest też świetnie ilustrowana co powoduje puszczenie wodzy fantazji. Jest to tytuł godny polecenia wszystkim, którzy chcą usprawnić swój biznes lub przymierzają się dopiero do jego rozkręcenia”

🟡 „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera” nie jest zwykłych podręcznikiem pozwalającym poznać budowę i elementy klasycznego biznesplanu. To nie zawarte na blisko 300 stronach kompendium wiedzy o tym, jak stworzyć własny biznes. To zaproszenie w podróż, gdzie biznes jest wciągającą i pasjonującą przygodą.

Podejście do biznesu twórców „Podręcznika wizjonera” to mix stylu Richarda Bransona i akademickiej postawy wobec powstawania przedsięwzięcia.

To, z jednej strony, schemat (uproszczony, uniwersalny, zawierający kluczowe elementy klasycznego biznesplanu), z drugiej kreatywna próba wypełnienia go pasją i radością z tworzenia czegoś nowego. Ważna jest analiza rynku, zestawienia, kalkulacje, wyciąganie wniosków z zapełnionych liczbami tabel i raportów o konkurencji. Potrzebna jest również pasja i otwartość umysłu. Dzięki temu można stworzyć coś nowego i poczuć się „artystą” w świecie biznesu.

Właśnie o tym jest książka przetłumaczona przez Bartosza Sałbuta. To zachęta do nowatorskiego spojrzenia na biznes. Otwartego, wymykającego się ze schematów, łamiącego obowiązujące prawa, przy jednoczesnym wykorzystaniu prawideł biznesu i rynku. To przewodnik dla twórczego i kreatywnego biznesmena. Wizjonera.”

Tworzenie modeli biznesowych.
Podręcznik wizjonera > ebook za jedyne 25 zł.

  • Stworzony przez niesamowitą grupę 470 praktyków z 45 krajów
  • Opisuje tradycyjne i najnowocześniejsze modele biznesowe oraz ich dynamikę
  • Przedstawia techniki systematycznego tworzenia i wdrażania nowych rozwiązań

„Ryzykowne!”, „Skazane na porażkę!”, „To na pewno się nie przyjmie!”

A jednak! Karta kredytowa, wypożyczalnia samochodów, leasing kserokopiarek czy Google AdWords — odważne rozwiązania, których na początku nikt nie rozumiał i nie wróżył im wielkiego sukcesu…

Powiedzieć, że dziś mają się świetnie, to za mało! Dzięki temu, że wyszły poza utarte schematy, wręcz wywróciły je do góry nogami, stały się przełomowymi biznesowymi modelami naszych czasów i przyniosły niewyobrażalne zyski!

Wszyscy menedżerowie gorączkowo pracują nad usprawnieniem swojej firmy lub jej produktów. Szukają rozwiązań, które pozwolą im dostać się do czołówki rynkowych graczy lub utrzymać swoją pozycję w świecie ogarniętym manią wdrażania innowacji.

Każdego dnia obserwujemy powstawanie niezliczonych nowych modeli i tysięcy nowatorskich rozwiązań, z których większość szybko popada w zapomnienie. Czyżby nie były wystarczająco genialne? Dlaczego jedne modele się przyjmują, a inne nie? Jak pracować z wizjonerskimi ideami, aby zwiększyć ich szanse na sukces?

https://youtu.be/aG-bOPiBZcE

Za większością porażek dotyczących nowych rozwiązań stoi po prostu ich… nieuporządkowanie i niedopracowanie! Ale czy wdrażanie innowacji można w ogóle w jakiś sposób uporządkować? Nadeszła pora, by zmienić sposób myślenia o tworzeniu nowoczesnych modeli biznesowych.

Wartościową recenzję książki znajdziesz TUTAJ

#

Cena tylko 25.00 zł / ebook

Chcesz kupić ebook w tej okazyjnej cenie?
Daj znać via #messenger
(ikona komunikatora po prawej stronie, na dole lub poprzez stronę na FB)

#