Założony przez polskich biznesmenów startup Flexee wprowadza na rynek usługę pensji na żądanie. Używając aplikację, nie będzie trzeba czekać „do pierwszego” na kolejną wypłatę.

Jeśli pieniądze na koncie skończą się przed kolejną wypłatą, nie będzie już trzeba sięgać po pożyczki od znajomych czy chwilówki. Jak mówią twórcy Flexee, teraz wystarczy wziąć do ręki telefon, skorzystać z ich aplikacji i po chwili pieniądze wylądują na koncie. Jeśli nie chcemy, to nie musimy ich oddawać poprzez operatora „apki” – pod koniec miesiąca środki będą potrącone z naszej pensji.

To rozwiązanie coraz popularniejsze na Zachodzie. Polscy biznesmeni chcą je przeszczepić także na lokalny grunt. – Wielu pracowników, zwłaszcza niższego i średniego szczebla w wieku 20-45 lat, chciałoby mieć dostęp do pensji częściej niż raz w miesiącu. Rynek pracy się zmienia, zmieniają się nasze przyzwyczajenia, bo chcemy mieć na żądanie dostęp do usług i produktów. Gdy połączyliśmy te elementy, to można było zauważyć brak na rynku aplikacji, która dawałaby natychmiastowy dostęp do naszych pieniędzy – mówi Andrzej Nowak, współtwórca i prezes zarządu Flexee Group.

W pomysł uwierzyli pierwsi inwestorzy i start-up w pierwszej rundzie finansowania został wsparty kwotą 3 milionów złotych. Flexee Group zapowiada kolejne rundy finansowania biznesu, które pozwolą na jej dalszy rozwój. Na razie aplikacja została wprowadzona pilotażowo m.in. w polskim oddziale Santander Consumer Banku i u kilku pracodawców.

– Jeszcze w tym roku wspólnie z pozyskanymi już firmami dostarczymy aplikację do 40 tysięcy użytkowników. Chcemy szybko rosnąć, bo w samej tylko Polsce potencjał jest ogromny, np. są u nas 4 miliony osób, które pracują tymczasowo lub w niepełnym wymiarze godzin i mają one potrzebę szybszego dostępu do tego, co wypracowały. Jednocześnie wartość całego rynku miesięcznych wynagrodzeń to 67 miliardów złotych i zamierzamy brać udział w podziale tego tortu – zapowiada Andrzej Nowak.