Prezes Better.com zwołał wideo spotkanie w aplikacji Zoom, na którym zwolnił 900 pracowników. Przedsiębiorca jest znany ze swoich kontrowersyjnych metod zarządzania. Przed rokiem nazwał pracowników „głupimi delfinami”.

Vishal Garg, prezes firmy zajmującej się kredytami hipotecznymi, przed paroma dniami zwołał w aplikacji Zoom spotkanie pracowników. Wzięło w nim udział 900 osób, które nie spodziewały się tego co nadejdzie. W kilkuminutowym przemówieniu prezes powiedział, że firma jest w słabej sytuacji finansowej i niestety musi zwolnić wszystkich uczestników tego spotkania wideo. Garg twierdził, że to drugi razy, gdy musi podjąć taką decyzję. Za pierwszym razem się popłakał – mówił – ale tym razem postanowił być twardszy. 

Pracownicy otrzymają pensję za grudzień oraz trzymiesięczną odprawę. Łącznie pracę straciło 9 proc. zatrudnionych w Better.com

Zwolnienie nastąpiło tuż po tym, jak Better.com dostało 750 mln zastrzyku gotówki od swoich inwestorów. W maju firma miała wejść na giełdę, ale decyzja ta została opóźniona. Zwolniony pracownik uważa, że oznacza to, że firma pilnie potrzebuje kapitału. 

Vishal Garg w mediach zaistniał przed rokiem, gdy wyciekł wysłany przez niego do pracowników mail, do którego dotarł Forbes. 

Jesteście CHOLERA ZA WOLNI. Banda GŁUPICH DELFINÓW… GŁUPIE DELFINY są łapane w siatkę i zjadane przez rekiny. WIĘC PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE NATYCHMIAST. ZAWSTYDZACIE MNIE

– napisał Garg do swoich pracowników. 

Więcej na NEXT Gazeta