Czy można skutecznie rekrutować bez CV? Tak, tak, po trzykroć tak!

Robię to, co robię, czyli (także) #rekrutacja – od blisko 12 lat. Realizuje projekty dla dużych światowych korporacji, polskich firm sektora MSP, organizacji NGO, ale także osób prowadzących działalność gospodarczą, które – z takich, czy innych powodów – szukają pracownika/współpracownika lub freelancera do jakiegoś zadania. 

Specjalizuję się w rekrutacji do działów handlowych (sprzedaż, obsługa Klienta, zespoły projektowe, produktowe, grupy zajmujące się kreowaniem relacji handlowych)

Bez większej przesady mogę stwierdzić, że znaleźć pracę lub pozyskać zlecenia pomogłem (w ciągu tych wszystkich lat) ok. 1000 osobom. Dużo to, czy mało? Rzecz względna. Jednak szczycę się niskim współczynnikiem reklamacyjnym.

Na każde 100 osób, które rekomendowałem do zatrudnienia, tylko 7 – w ciągu pierwszych 3. miesięcy odeszło z pracy, którą pomogłem im zdobyć.

Tylko 7! Czyli 93% skuteczność. Tak, jestem efektywny. Nie tylko ja uważam, że to mój atut. Liczba Klientów powierzających mi rekrutacyjne zadania także to potwierdza. Dziękuję im wszystkim za zaufanie!

Dlaczego o tym wszystkim piszę?

– bo ważny jest właśnie efektywny background mojej metody. Z naciskiem na “mojej”, gdyż w odróżnieniu od wielu innych rekruterów, w swojej pracy nie przywiązuję w zasadzie żadnej uwagi do CV kandydata. Więcej, twierdze, że CV jest zbędne, niepotrzebne, nic wartościowego do procesu nie wnosi, a jeśli już, to tylko problemy i kłopoty. CV przeszkadza.

◼️ Kontrowersyjne? Może i tak
◼️ Dziwne, głupie? Wcale nie!

Mam dobre wyniki, firmy są zadowolone, kandydaci spełnieni, proces rekrutacyjny odbywa się szybko, jest skuteczny i efektywny dla wszystkich zainteresowanych nim stron. Naprawdę warto rekrutować bez CV!

✔️ Jak to możliwe?

Zapraszam na szkolenie: Jak skutecznie rekrutować do działów handlowych?

Szczegóły i zapisy 👉👉👉 TUTAJ

Na którym, step by step – w praktyczny sposób pokazuję, uzasadniam, a przede wszystkim w oparciu o #casestudy uczę tego, jak skutecznie rekrutować, niekoniecznie w oparciu o CV kandydata 🙂

Przygotowałem też artykuł – poradnik, który opisuje i tłumaczy podstawowe zasady skutecznej rekrutacji do działów sprzedaży – bez CV kandydata. Rekrutacji, która jest szybka, skuteczna i efektywna dla wszystkich zainteresowanych stron. A co ważne, jest nisko kosztowa. Tańsza o mniej więcej ok. 70% w porównaniu do rekrutacji realizowanych wg standardowych zasad i norm. Pomyśl o sytuacji, w której aż 70% kosztów, które ponosisz szukając pracownika, współpracownika zostają w Twojej kieszeni, a Ty masz na pokładzie wartościową osobę, taką – jakiej szukałeś!

Zapraszam do współpracy, na szkolenie oraz do lektury ✌️
– dr Marek Wojciechowski | psycholog biznesu

Pin It on Pinterest